Latin Amerika İnsanı Nasıl Bu Kadar Mutlu Yaşıyor?

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

11 Yorum Var

 1. nihat dedi ki:

  Hocam her şey süper güzel yazmışsın da medya bize bu zika virüsünü çok büyütüyor sen ne düşünüyorsun zika virüsü o kadar yaygın mı oralarda nasıl korunuyorsun sinek spreyleri yeterli midir?

  • Rotasız Seyyah dedi ki:

   1 ay öncesine kadar sürekli heryerde haber yapılıyordu ne oldu da bir anda bütün haberler kesildi. TV’de gördüğünüz hiçbir şeye inanmayın. Korkunuz, derdiniz virüsse zikadan çok daha tehlikeli virüsler var.

  • Serhat dedi ki:

   Medyanın yazdığı her şeye inanıyor musunuz? Dünya Sağlık Örgütü ve CDC (Amerikan’nın Sağlık Örgütü) sayfalarına bakarsanız, Zika’ya yakalananların %70ini bunu farketmediğini bile, hastalığın “MILD” yani hafif seyreden bir hastalık olduğunu yazar. Hamileler için tehlikesi ise araştırılıyor.

   • Rotasız Seyyah dedi ki:

    Geçen hafta kaldığım hostelde, hostel sahipleri karı-koca zika virüsü kapmış. E ne yaptınız dedim. Birşey yok, biraz halsizlik vardı, doktora gittik, ilaç verdi şimdi iyiyiz diyorlar.

    Dediğim gibi virüsten korkuluyorsa Latin Amerika’daki malaria virüsü daha tehlikelidir, zika değil.

    • nihat dedi ki:

     Vay anasını bir şey sorayım dedim bir küfür yemediğim kalmış.

     Bilgiler için teşekkürler. Bir daha yorum atmamam gerektiğini öğrettiğiniz için de teşekkürler.

 2. İsimsiz dedi ki:

  Sıcak insanı gevşetir ve hantallaştırır. Etrafta koşuşturmamalarını belki de buna bağlayabiliriz belkide. Afrikalı kardeşlerimizi buna dahil edemiyorum. Adamlar atletizmde, sporda vs. hep birinci :)

  Bizler orta asyanın hırçın ama merhametli insanlarıyız. Her ne kadar son zamanlarda kimyamızı iyice bozmuş olsalar da bu böyle. İnşallah bir gün aslımıza döneriz…

 3. Mehmet dedi ki:

  Bende nir sure buludum meksika da , dediklerinize katiliyorum , bunun yaninda benim de dikkatimi ceken oaly; kadinlarin evde oturmayi tervih etmemesi , bir sekilde calisip aile ekonomisine katkida bukunmak istemeleri , bayanlarda gercekten calisan nufus orani baya yuksek diye bilirim

 4. Funda Sarıoğlu dedi ki:

  Ben en çok çocuklara bayılmıştım. Yanakları kırmızı kırmızı, gözlerinin içi gülen çocuklara… Ve mutlu annelerin bebeklerini kangurularda ayaklarını sarkıtıp, orasını burasını eciş bücüş yaparak değil, ya sırtlarına ya göğüslerine bağladıkları rengarenk örtülerde vücutlarına bütün halde temas ettirerek taşımalarına. Ağızlarında diş olmayan insanların yüzünde hep bir tebessüm, bazen de geniş bir gülümseme var. Güzel insanlar. Ve tespitleriniz de yerinde. İyi gözlemcisiniz.

 5. Pınar Erdinç dedi ki:

  Merhaba,yazılarınızı severek takip ediyoruz ve eşim THY’de olduğu için önce sizi okuyup sonra çok uygun pas biletlerimiz ile yola koyuluyoruz,bu kez ben ve 17 yaşındaki kızım ve 13 yaşındaki oğlum ile GÜNEY AMERİKAYA gitmek istiyoruz ama kocam gelmeyecek,güvenli olması bakımından nereyi önerirsiniz? Temmuz sonu güvenli Latin Amerika???

  • Rotasız Seyyah dedi ki:

   Merhaba. Honduras ve El Salvador hariç her Latin Amerika ülkesine gidebilirsiniz. Yeterki gittiğiniz ülkedeki tehlikeli yerleri önceden ya da oraya gittikten sonra öğrenip, ona göre hareket edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: