Latin Amerika İnsanı Nasıl Bu Kadar Mutlu Yaşıyor?

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

8 Yorum Var

 1. nihat dedi ki:

  Hocam her şey süper güzel yazmışsın da medya bize bu zika virüsünü çok büyütüyor sen ne düşünüyorsun zika virüsü o kadar yaygın mı oralarda nasıl korunuyorsun sinek spreyleri yeterli midir?

  • Rotasız Seyyah dedi ki:

   1 ay öncesine kadar sürekli heryerde haber yapılıyordu ne oldu da bir anda bütün haberler kesildi. TV’de gördüğünüz hiçbir şeye inanmayın. Korkunuz, derdiniz virüsse zikadan çok daha tehlikeli virüsler var.

  • Serhat dedi ki:

   Medyanın yazdığı her şeye inanıyor musunuz? Dünya Sağlık Örgütü ve CDC (Amerikan’nın Sağlık Örgütü) sayfalarına bakarsanız, Zika’ya yakalananların %70ini bunu farketmediğini bile, hastalığın “MILD” yani hafif seyreden bir hastalık olduğunu yazar. Hamileler için tehlikesi ise araştırılıyor.

   • Rotasız Seyyah dedi ki:

    Geçen hafta kaldığım hostelde, hostel sahipleri karı-koca zika virüsü kapmış. E ne yaptınız dedim. Birşey yok, biraz halsizlik vardı, doktora gittik, ilaç verdi şimdi iyiyiz diyorlar.

    Dediğim gibi virüsten korkuluyorsa Latin Amerika’daki malaria virüsü daha tehlikelidir, zika değil.

    • nihat dedi ki:

     Vay anasını bir şey sorayım dedim bir küfür yemediğim kalmış.

     Bilgiler için teşekkürler. Bir daha yorum atmamam gerektiğini öğrettiğiniz için de teşekkürler.

 2. İsimsiz dedi ki:

  Sıcak insanı gevşetir ve hantallaştırır. Etrafta koşuşturmamalarını belki de buna bağlayabiliriz belkide. Afrikalı kardeşlerimizi buna dahil edemiyorum. Adamlar atletizmde, sporda vs. hep birinci :)

  Bizler orta asyanın hırçın ama merhametli insanlarıyız. Her ne kadar son zamanlarda kimyamızı iyice bozmuş olsalar da bu böyle. İnşallah bir gün aslımıza döneriz…

 3. Mehmet dedi ki:

  Bende nir sure buludum meksika da , dediklerinize katiliyorum , bunun yaninda benim de dikkatimi ceken oaly; kadinlarin evde oturmayi tervih etmemesi , bir sekilde calisip aile ekonomisine katkida bukunmak istemeleri , bayanlarda gercekten calisan nufus orani baya yuksek diye bilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: