Rotasız Seyyah Eğitim Bursu

Aslında eğitimden önce aklımda ‘Gezgin Bursu’ vardı. Üniversitede okuyup, yurt dışını görmek isteyen ama imkanı olmayanlara bir şekilde imkan sağlamak istemiştim. Projeyi biraz daha değerlendirince gerçekten gitmek isteyenleri bulmak çok çok zor olacaktı. Ben de bu işin altından kalkamayacağımı düşünerek projeyi ‘Rotasız Seyyah Eğitim Bursu’ olarak değiştirdim.

Proje 1 Aralık 2016 itibari ile ilk öğrencisiyle başladı. Samsun’un bir köyünde yaşayan öğrenci kardeşimiz şu an büyük bir üniversitenin çok iyi bir bölümünde hazırlık okuyor. Üniversite eğitimi süresince yani 2021 yılına kadar kendisine her ay en az 350 TL gönderilecek.

Diğer öğrenci arkadaşımızla ise 2 Ocak 2017 itibariyle başladık. Yine o da Samsun’un bir köyünde yaşayan ve büyük üniversitelerden birinde ilk senesini okuyor. Üniversite eğitimi süresince yani 2021 yılına kadar kendisine her ay en az 350 TL gönderilecek.

Şimdilik sadece iki öğrenci ile devam ediyorum, çünkü bu iş ciddi bir sorumluluk gerektiriyor. Öğrenciye “okulun bitene kadar 4 yıl sana destek olacağım” deyip, sonra olamazsam onları zor durumda bırakırım. İleride imkanlarım daha iyi olursa bu iki öğrenci arkadaşın yanına yenileri de eklenecek.
Not: Lütfen “Bana da burs verir misin?” diye mesaj göndermeyiniz. 3. bir kişiye burs verecek imkanım maalesef şu an yok.

Güncelleme 1:
2020 Temmuz itibariyle öğrencilerden biri okuduğu üniversiteden mezun oldu. Şu an sadece bir öğrenciye burs vermeye devam ediyorum.

Güncelleme 2: İki öğrenci de mezun oldu. 2022 itibariyle yeni bir üniversite öğrencisiyle devam ediyorum. Burs ücreti iki katından biraz fazla oldu :)

11 Yorum Var

 1. renginar dedi ki:

  merhabalar iyi geziler aha bu nasıl bi şey ki ne size slm vermek için yorumlarlamı ulaşcaz ölme eşeğim ölme iyi geziler kazasız belasız saygı ve sevgilerimle……………………………………………………………..

 2. KORAY dedi ki:

  Selamlar,
  Size internette gezinirken tesadüf rastladım.Ve iş yerinde işlerime ara verip 1 saattir hayatınızı okuyorum.Çok etkilendim gerçekten.Sizi gönülden tebrik ediyorum.Böyle tehlikeli bir yolculuğa çıkmanız, bunun yanı sıra 2 öğrenciye burs imkanı vermeniz onları okutmanız beni çok duygulandırdı .Allah işinizi gücünü rast getirsin.Şahsi yardımları kapatmışınız sanırsam.Bende imkanım doğrultusunda destek olmak çorbada ufakta olsa benımde tuzum olmasını isterdim.Dularım sizinle dostum.Allaha emanet olun.

 3. özlem sağlam dedi ki:

  Selamlar sizi severek takip ediyorum.Bir gün sizin gittiğiniz yoldan ilerleyerek bende hayallerime koşabilmek ümidiyle örnek aldığım bir insansınız.Umarım o zaman iki gezgin olarak karşılaşırız sağlıcakla kalın :)

 4. sıla dedi ki:

  harikasınız sizi hep takip ediyorum hayalim sizin gibi olmak :)

 5. Ayilkin Çelik dedi ki:

  Yaptıklarınızla hepimize örnek olup ilham verdiğiniz için çok teşekkür ederiz inşallah nice nesiller sizin gibi hayallerine ve başarıya ulaşabilir! <3

 6. Yunus akbaş dedi ki:

  Selamun aleyküm abi sizi yaklaşık 1 senedir takip ediyorum ve yaptığınız işler harika
  Umarım bir gün bende sizin gibi gezme fırsatım olur, hatta çok istiyorum ve her seferinde gideceğim yerleri not alıyorum, araştırmayı ve bilgisayarla olan işimi çok seviyorum. Bilgisayar programcılığı 1. Sınıf artiv çoruh ünivrtsinde okuyorum. Burs ile ilgili bilgi alabilirmiyim abi. Şimdiden teşekkürler

 7. Feyza dedi ki:

  Ben ömrümde böyle mükemmel bir yaşam tarzına ek olarak böyle de tatlı bir karaktere sahip olan çok az kişi gördüm. Muazzamsın abi ya ne desem ki.. Yolun hep açık olsun. Umarım bir gün bir yerde rastlaşırız ♥

 8. Mert dedi ki:

  Merhaba. Ben Mert, 21 yaşındayım ve yaklaşık 3 haftadır Kıbrıs’ta hemşirelik bölümü okuyorum. Burada ingilizcemi geliştirip, yaz tatillerinde farklı ülkerde çalışarak, kazandığım parayla da bu ülkeleri keşfetmek gibi bir hayalim var. Eğitim sürecimde, mümkünse eğer burs desteğinizden faydalanabilir miyim? Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: