Kitap Yardımı

Bazı okullardan “kütüphanemizde kitap yok, bize kitap gönderimi için destek olur musun?” diye talepler geliyor. Ben de elimden geldiğince sosyal medya hesaplarımdan konuyu paylaşıyorum ama her gün benzer şeyleri paylaşmak işin tadını kaçırabiliyor. O sebeple artık bu tip konuları sadece bu başlıkta toplayacağım. Okul bilgileri ve iletişim kurulacak kişileri de yine burada detaylıca yazacağım. Eğer siz de okulunuz için benzer destek arayışındaysanız lütfen alttaki yorum kısmına detaylıca bilgileri(ihtiyaç, iletişim, adres) yazın, ben de bu yazıya ekleyeyim.
Not: PTT Kargo bu gibi durumlar için indirimli hizmet sağlıyormuş. Kitap göndermek isteyenler değerlendirilebilir.

Kitap ihtiyacı olan okulların listesi;
1- Yenidoğan Ortaokulu / Siirt
Not: Destek duyurusunu yaptıktan sonra iki ay içinde 2000’e yakın kitap gönderildi ve kütüphane çok güzel bir hale gelmiş. O sebeple desteklerinizi diğer okullara iletmeniz daha faydalı olabilir.
Kütüphanedeki rafları daha önce hayırsever bir vatandaş yaptırmış. Kitaplar ise ya ansiklopedi ya da ders kitaplarıymış. 9-13 yaş arası için kitap gerekiyor. Hikaye, roman ya da İngilizce eğitim kitapları olabilir.

İletilen desteklerden sonra kütüphanenin şu anki durumu;

İletişim ve kargo adresi;
Yenidoğan Ortaokulu
Garzan Mahallesi
Kurtalan/Siirt
Okul Tel No: 0 484 411 60 83
(İlgili öğretmen arkadaşımızın adı Furkan Alkan)

2- Çıkrık Raif Mumcu Ortaokulu / Şanlıurfa
Öğretmen Ersin Çağlak kütüphanenin kötü durumda ve kitap ihtiyacı olduğunu söyledi. Ortaokul öğrencilerine yönelik her türlü kitap desteğine açıklar.
gg
İletişim ve kargo adresi;
Çıkrık Raif Mumcu Ortaokulu
Çıkrık Sok. Söylemez Mah.
Siverek/Şanlıurfa
Öğretmen arkadaşın adı Ersin ÇAĞLAK ve telefon numarası 0539 844 33 15

3- Metamazon Metastatik Meme Kanseri Derneği
Bu dernek kütüphanesi olmayan okullara kütüphane açıyormuş. Ocak 2017’ye kadar 12 tane kütüphane açmışlar ve aktif olarak çalışan bir ekipleri de varmış. Genelde ilk ve ortaokul seviyesindeki kitapları sizlerden talep ediyorlar.
kk
İletişim için;
0532 743 43 78
metastatikmemekanseri@gmail.com
Facebook adresi

4- Kabakum Ortaokulu / İzmir
Müdür yardımcısı Ramazan Tosun Bey köy okullarının ihtiyaçlarını alttaki gibi belirtmiş.
“Sınıf kitaplıkları ve okuma kitapları, sınıf elbise askılıkları, öğrenci dolapları, okul spor malzemeleri ( futbol topu, basketbol topu, voleybol topu vb.), sınıf duvar saati ve okulumuzun en önemli ihtiyaçlarından biri olan fotokopi makinesi konusunda bizlere yardım eli uzatmanızı bekliyoruz.”
r2 rm1
İletişim ve kargo adresi;
Kabakum Mah. Vatan cad. 25/3
Dikili-İzmir
0232 675 70 36

5- Şehit Üsteğmen Korhan Zağralı Ortaokulu / Siirt
Öğretmen arkadaşımız Yasin Gölezlioğlu okulun ihtiyaçlarını alttaki gibi belirtmiş;
“Okulumuz kütüphanesinin kitap yardımlarına ihtiyacı var. Ayrıca Pervari’nin en uzak köyünde olmamıza rağmen ( merkeze 5 saat) TEOG sınavında ilçenin en yüksek derecesini de çıkartmış bulunuyoruz. İkinci dönem sınava hazırlanmak için soru bankasına da çok ihtiyacımız var. Roman ve soru bankası yardımlarınızı bekliyorum.”
İletişim ve kargo adresi;
Yıldırım Market (Yasin Hoca Doğanköy) Köye kargo gelmiyor parantez içindeki ifadeyi yazarsanız Market bize ulaştırıyor.
Pervari/Siirt
Telefon: 553 4610410
Yasin Nuri Gölezlioğlu

6- Durabeyler Şehit Faruk Gezen İlkokulu-Ortaokulu /Balıkesir
Öğretmen arkadaşımız Fatih Altın ihtiyaçları alttaki gibi belirtmiş.
Okulumuzun ilkokul ve ortaokul düzeyinde roman, hikaye kitapları ve tüm derslerden kaynak kitaplara ihtiyacı var. Bizden desteğini esirgemeyen herkese şimdiden teşekkür ederiz.
Adres: Durabeyler Köyü/ Durabeyler Şehit Faruk Gezen İlkokulu/Ortaokulu
Dursunbey/ BALIKESİR

7- Faik Ali Ortaokulu / Bağlar / Diyarbakır
Müdür yardımcısı bana ulaştı ve talepleri alttaki gibi;
“Okulumuz alt gelir durumuna sahip bir yerde olduğu için çoğu öğrencimizin kitap, kalem, defter, a4 kağıdı, boya, çanta ve ayakkabı gibi çok fazla ihtiyacı var.”
Destek olmak isteyenler için iletişim bilgileri;
Nükhet Coşkun Cad., Sağlık Ocağı Yanı, Bağlar/Diyarbakır
Tel: 0536 013 6844

8- Kamil Korkmaz Zafer İlkokulu Anasınıfı / Süleymanpaşa / Tekirdağ
Sevim Hanım’ın talebi;
“Kitap yardimi gerçekten çok güzel bir etkinlik ama bizim sınıfımızın oyuncağa ihtiyacı var. Oyun; öğrenmenin en eğlenceli halidir bir çocuk için. Yardim ve desteklerinizi bekliyoruz.”
Sevim Yavuz
Kamil Korkmaz Zafer ilkokulu Anasınısı
Süleymanpaşa / Tekirdag

 Not: Yukarıda da dediğim gibi; benzer konularda bir destek istiyorsanız lütfen tüm detayları yorum kısmına yazın. Daha sonra ben bu yazıya ekleyeceğim. Bu konular için mail gönderdiğinizde onlarca mail arasından sizin mailinizi atlanabilir. 

31 Yorum Var

 1. Meryem dedi ki:

  Sevgili Mehmet öncelikle teşekkür ederim. Bende bir köy okulunda görev yapıyorum ve okulumuzda kırtasiye kitap vb ihtiyaçlar var. İsmim Meryem Yağlıpınar. Telefon numaram 05071946

  • Rotasız Seyyah dedi ki:

   Merhaba Meryem Hanım,
   Eğer siz de okulunuz için benzer destek arayışındaysanız lütfen alttaki yorum kısmına detaylıca bilgileri(ihtiyaç, iletişim, adres) yazın, ben de bu yazıya ekleyeyim.

 2. Fatih ALTIN dedi ki:

  Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde bir köy okulunda çalışıyorum. Kütüphanemizde yok denecek az kitap mevcut. Köyümüz de imkanları çok iyi olmayan bir köy. Öğrencilerimizin ilkokul ve ortaokul seviyesinde gerek klasiklere gerekse güncel kitaplara ihtiyacı vardır. Yardımlarınızı bekliyoruz. Her bir kitapta ayrı ayrı minnettar kalacağız. Öğrenci sayımız 144 tür.
  İletişim Numaraları: Fatih ALTIN-0507 642 99 38 Okul İletişim: 0266 676 11 44

  • Rotasız Seyyah dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey,
   Eğer siz de okulunuz için benzer destek arayışındaysanız lütfen alttaki yorum kısmına detaylıca bilgileri(ihtiyaç, iletişim, adres) yazın, ben de bu yazıya ekleyeyim.

 3. Ramazan TOSUN dedi ki:

  İzmir-Dikili Kabakum Köyü Kabakum Ortaokulunda Müdür yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Rotasız Seyyah olarak gerek sosyal medyada gerekse bizzat eğitim camiasına birçok Sosyal Sorumluluk Projeleriyle destek verdiğinizi yakinen takip ediyor ve takdir ediyoruz. Okulumuz her ne kadar o meşhur Batı’da yer alsa da imkanlarının aslında hiçte elverişli olmadığı, gözlerin hep uzaktan gelecek yardım ellerinde olduğu aşikardır. Bizler bugün varız yarın yokuz. Ama bugün çocuklar için neler yapabiliyorsak, yaptıysak; arkamıza baktığımızda çocuklarımıza güzel bir hayat bırakmanın mutluluğu içerisinde olacağız. Aslında çok şey değil isteklerimiz, öğretmenler olarak tek amacımız; yapımı çok eski yıllara dayanan bu köy okulumuzu ve sınıflarımızı eğitim-öğretime daha uygun hale getirmek, yaşadığımız ortamı daha da güzelleştirmek. Öğrencilerimizin hayalindeki o güzel sınıflara ve okula kavuşmaları için siz değerli büyüklerimizin de katkılarına gerçekten çok ihtiyacımız var. Şüphesiz ki; sizlerin destekleri başta öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve köy halkımızı çok mutlu edecektir. Sizlerden naçizane ricamız; sınıflarımızda hiç olmayan sınıf kitaplıkları ve okuma kitapları, sınıf elbise askılıkları, öğrenci dolapları, okul spor malzemeleri ( futbol topu, basketbol topu, voleybol topu vb.), sınıf duvar saati ve okulumuzun en önemli ihtiyaçlarından biri olan fotokopi makinesi konusunda bizlere yardım eli uzatmanız. (Sadece 5 adet sınıfımız vardır.) Belki bu ihtiyaçlarımızın hepsine birden karşılık vermeniz güç olabilir ancak; biz sizden gelecek ufacık bir katkıya, sadece bir okuma kitabı teminine de müteşekkiriz. İnanıyorum ki Rotasız Seyyah olarak güzel ülkemizin siz değerli büyükleri sayesinde başta öğrencilerimizin, köy halkımızın ve biz öğretmenlerin yüzleri gülecek, yarınlara daha mutlu ve daha umutlu bireyler yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız.
  Duyarlılığınız ve hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

  Ramazan TOSUN
  Kabakum Ortaokulu
  Müdür Yardımcısı
  Tel:05423560298

  • Rotasız Seyyah dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey,
   Talebinizi yazıya ekledim. Umarım faydası olur.
   Sevgiler.

 4. Yasin Gölezlioğlu dedi ki:

  Arkadaşlar Siirt Pervari Doğanköy Şehit Üsteğmen Korhan Zağralı Ortaokulu’nda Türkçe Öğretmeniyim. Okulumuz kütüphanesinin kitap yardımlarına ihtiyacı var. Ayrıca Pervari’nin en uzak köyünde olmamıza rağmen ( merkeze 5 saat) TEOG sınavında ilçenin en yüksek derecesini de çıkartmış bulunuyoruz. İkinci dönem sınava hazırlanmak için soru bankasına da çok ihtiyacımız var. Roman ve soru bankası yardımlarınızı bekliyorum.
  Adres: Siirt Pervari Yıldırım Market (Yasin Hoca Doğanköy) Köye kargo gelmiyor parantez içindeki ifadeyi yazarsanız Market bize ulaştırıyor.
  Telefon: 5434610410
  Yasin Nuri Gölezlioğlu

 5. Fatih ALTIN dedi ki:

  Merhaba,
  Okulumuzun ilkokul ve ortaokul düzeyinde roman, hikaye kitapları ve tüm derslerden kaynak kitaplara ihtiyacı var.
  Bizden desteğini esirgemeyen herkese şimdiden teşekkür ederiz.
  Adres: Durabeyler Köyü/ Durabeyler Şehit Faruk Gezen İlkokulu/Ortaokulu
  Dursunbey/ BALIKESİR

 6. sevim yavuz dedi ki:

  Kitap yardimi gerçekten çok güzel bir etkinlik ama bizim sinifimizin oyuncağa ihtiyacı var oyun öğrenmenin en eğlenceli halidir bir çocuk için yardim ve destekletinizi bekliyoruz
  Sevim Yavuz
  Kamil korkmaz zafer ilkokulu Anasinifi
  Süleymanpaşa tekirdag

 7. Gamze dedi ki:

  Merhaba. Diyarbakir/Kocakoy/Caytepe Koyu Caytepe Ilkokulu ‘nda Sinif Ogretmeni olarak calismaktayim.Ismim Gamze Pursuk. Tasimali okulumuzun her turlu temizlik ,kirtasiye ve bilisim malzemelerine ihtiyaci bulunmakla birlikte yeni acacagimiz kutuphanemiz icin de ayrica hikaye,raf vb. desteklerinizi umuyor ,tesekkurlerimi sunuyorum.
  Iletisim:05052677025

 8. Şerife KILIÇ dedi ki:

  Van Başkale Yavuzlar Ortaokulu’nda matematik öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuz İran sınırında, taşımalı eğitimle öğrenci barındıran orta büyüklükte bir köy okulu. Aslında bir okulun ihtiyacı olana her şeye ihtiyacımız var.
  İki ricam var ilki temizlik malzemeleri ki bunu şöyle açıklayayıım ;okulumuzda görevli persomel yok bu yüzden Van’ın -20 derecelerinde eldivenle ders anlatmak zorunda kalıyoruz.Soğuğa katlanıyoruz çünkü kaloriferlerin müdümümüz ve öğretmenlerimiz tarafından zaman zaman Dda olsa yakılmasıyla okul lavabo koridorlar ve sınıfların çok kötü kokmasıyla önü açılacak sorunlarla başa çıkarken daha çok zorlanıyoruz. öğretmenlerimizle beraber şu ana kadar kendi imkanlarımızla okulu temizleyip bu görevi yerine getirsek de desteğinize ihtiyacımız var.
  i
  İkinci ricam da kütüphanemiz için bir tane ansiklopedi seti. bunun açıklaması da şöyle ki öğrencilerimizi kaynak taramasına yönlendiremiyoruz. İnternet altyapısının köy içinde bulunmamasından dolayı da geriye araştırma kaynağı olarak çok bir şey kalmıyor. Bir miktar çekinerek yazsam da birçok derneğe dileklerimizi iletip cevap dahi alamasak da ben sizlere böyle uzunca ve kendimce samimi cümlelerimle durumumuzu anlatmak istedim. günlerimizin güzel geçmesi dileği ile SEVGİYLE KALIN Rotasız Seyyah Ailesi. İLETİŞİM: 05398705131

 9. Rıfat oğurlu dedi ki:

  Merhaba mehmet bey oncelikle boyle güzel ve anlamli bir paylasimin gerceklesmesine vesile oldugunuz icin tesekkur etmek istiyorum. Siirtin kurtalan ilcesinde bulunan yeni mahalle ortaokulunda gorev yapmaktayim. Okulumuz muhit olarak kenar mahalle de bulunmakta olup sosyo ekonomik durumlari iyi olmayan ancak okumak icin cok gayret gosteren bir ogrenci profiline sahip. Ne yazikki bizimde cocuklarin okuma istegini karsilayacak bir kutuphanemiz yok daha dogrusu kutuphanemiz neredeyse hic yok. Bu ihtiyacimizi yardimseverlere iletirseniz minnetar oluruz. Adres: Recep Tayyip ERDOĞAN Bulvarı Yeni Mahalle 141/1 Kurtalan SİİRT tel: 05437443111

 10. Yağmur Üzüm dedi ki:

  Merhaba,

  Bilecik/Bozüyük Kumral Abdal Anadolu Lisesi Kütüphanesi için kitap yardımına ihtiyacımız var. Okul 365 öğrenci mevcuduna sahip. Şimdiden çok teşekkürler.

 11. Damla Öncül dedi ki:

  Merhaba. Siirt Kurtalan Yenimahalle Ortaokulu’nda görev yapıyorum. Okulumuzda kütüphane ve kitap Yok. Kitap, kitaplık, masa be sandalye ihtiyacımız var. yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim .

 12. Zeliha Çördük dedi ki:

  MALTEPE GÜLSUYU İMAM HATİP ORTAOKULU
  Okulumda kütüphane var fakat içerinde kitap yok .Öğrenci mevcudumuz 316 .Gülsuyu,Eski Üsküdar Cad.NO:38 Maltepe/İstanbul Şimdiden teşekkür ederim.

 13. melis dedi ki:

  Merhaba bu sene üniversite sinavina hazırlanicam ama elimde çalışabilecegim kaynak yok sizden ricam bana çalışabilecegim sadece sozel dersler icin (turkce tarih cografya/felsefe/din) ygs ve lys konu anlatımları ve soru bankasi istiyorum lutfen bana yardimci olun cok onemli kabul edersiniz cok sevinirim

 14. Mehmet Kırıcı dedi ki:

  Denizli Sarayköy Gazi Ortaokulunda çalışıyorum. Bırakın kitabı, okulumuzda kütüphane bile yok, yardımlarınızı bekliyorum. 05074527503

 15. Gamze Açıksöz dedi ki:

  Merhabalar, Dünyayı güzellik kurtaracak ekibi olarak 30 Ağustos 2017 de kaybettiğiniz değerli dostumuz ve bağışçımız gezgin İsmail Ragıp Geçmen adına bir kütüphane kurmak istiyoruz. İhtiyacı olan okulları bize yönlendirmenizi rica ederiz.
  Not: facebook ve instagramdan bizi takip edebilirsiniz

  • sümeyye dedi ki:

   Merhaba
   Diyarbakır Silvan Ortaokulunda öğretmenim. Okulumuzun kütüphanesi mevcut değil. Sınıflarda sınıf kütüphaneleri oluşturmak istiyoruz. İlgilenirseniz sevinirim. Teşekkürler

   • AYŞE dedi ki:

    merhaba ben Diyarbakır da Vali Ünal Erkan İÖO da sınıf öğretmenliği yapmaktayım sınıfımızda kütüphaneye ihtiyacımız var. Lütfen bize kütüphane oluşturmamıza yardım edin. teşekkürler
    ADRES: cezaevi alt köşe BAĞLAR/DİYARBAKIR

 16. Betül KUZUCU dedi ki:

  Merhaba,
  Görev yerim Mahmut Hilmi Doğan Ortaokulu Haymana/ANKARA.. Okulumuzda kütüphane diye ayrılmış alanda sadece eski 3 adet dolap ve eski ansiklopediler var. Öncelikli ihtiyacımız tabi ki kitap ancak kitaplık ve masa sandalye takımları konusunda da yardıma açığız. Öğrenci sayımız 254. Lütfen yardımcı olun. İletişim: 5063437255

 17. Oya bekez dedi ki:

  Merhaba.ben izmir buca fatih sultan mehmet anadolu lisesinde ingilizce öğretmeniyim.kendi çabalarımızla bir kütüphane oluşturmaya çalışıyoruz ama çok yetersiz kaldık.bağışlayacağınız tek bir kitap bile bizi çok mutlu eder.teşekkürler:)
  adres:toki fatih sultan mehmet anadolu lisesi buca/izmir

 18. Demet Engin dedi ki:

  O kadar kişi yazmış ki ümitsiz bir şekilde merhaba diyorum. Samsun ‘a yeni atandim ve Türkçe ogretmeniyim. Okulumuz köy okulu ve malesef ki ciddi anlamda kitap ihtiyacımiz var. Öğrencilerin kitaba ulaşımı zor olduğu için kitap okuma alışkanlıkları oluşmamış. Öncelikle ogrencilerimle birlikte bir kütüphane oluşturma hevesine girdik. İnşallah bu hevesle oluşturduğumuz kütüphanenin kitaplarını okuyarak alışkanlık kazanacaklarina inanıyorum. Bunun için araştırma yaparken rast geldim. Belki nasibimizi vardır. Duyarliliginiz için teşekkür ediyorum. Adres: Ataköy Köyü Ataköy Ortaokulu Çarşamba /Samsun

 19. İlknur Turan dedi ki:

  Mehmet Bey merhaba.Van’ın Edremit ilçesinde depremden sonra yapılan afad konutlari bünyesinde yapılan okulumuz icin kütüphane kurmak istiyoruz.Çocuklarımızı kitapların güzel dünyasıyla buluşturmak adına başlattığımız çalışmada bizlere destek olmak isteyenler çıkarsa çok mutlu oluruz.
  Esentepe mahallesi
  Kiracılar Toki Yunus Emre Ortaokulu
  5.etap (18)
  İlknur Turan

 20. Ezgi ÖLMEZ dedi ki:

  Ankara Haymana Atatürk Ortaokulu’nda öğretmenim. Okulumuz öğrencileri kitap okumayı çok sevmesine rağmen malesef bir kütüphanemiz yok. Kendi imkanlarımızla az çok kitap aldık fakat onlar da çok yetersiz. Kitap desteği ile bir kütüphane oluşturmak istiyoruz. Desteklerinizi bekliyoruz.
  Ezgi ÖLMEZ
  Haymana Atatürk Ortaokulu
  05537529798

 21. İbrahim Demir dedi ki:

  Merhabalar Muş’un Hasköy ilçesinin Elmabulak ortaokulunda Türkçe öğretmeni olarak görev yapmaktayım okulumuzun kütüphanesi yok. Okuma saatlerimiz maalesef boş geçiyor. Desteklerinizle küçük de olsa bir kütüphane oluşturmak istiyorum.Destek verecek olan herkes için şimdiden teşekkür ediyorum.. Elmabulak ortaokulu 0505 700 47 90

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: