Kitap Yardımı

Bazı okullardan “kütüphanemizde kitap yok, bize kitap gönderimi için destek olur musun?” diye talepler geliyor. Ben de elimden geldiğince sosyal medya hesaplarımdan konuyu paylaşıyorum ama her gün benzer şeyleri paylaşmak işin tadını kaçırabiliyor. O sebeple artık bu tip konuları sadece bu başlıkta toplayacağım. Eğer siz de okulunuz için benzer destek arayışındaysanız lütfen alttaki yorum kısmına detaylıca bilgileri(ihtiyaç, iletişim, adres) yazın. Kitap göndermek isteyen o bilgiler doğrultusunda sizlerle iletişim kurabilir.
Not: PTT Kargo bu gibi durumlar için indirimli hizmet sağlıyormuş. Kitap göndermek isteyenler değerlendirilebilir.

Kitap ihtiyacı olan okulların listesi;
1- Yenidoğan Ortaokulu / Siirt
Not: Destek duyurusunu yaptıktan sonra iki ay içinde 2000’e yakın kitap gönderildi ve kütüphane çok güzel bir hale gelmiş. O sebeple desteklerinizi diğer okullara iletmeniz daha faydalı olabilir.
Kütüphanedeki rafları daha önce hayırsever bir vatandaş yaptırmış. Kitaplar ise ya ansiklopedi ya da ders kitaplarıymış. 9-13 yaş arası için kitap gerekiyor. Hikaye, roman ya da İngilizce eğitim kitapları olabilir.

İletilen desteklerden sonra kütüphanenin şu anki durumu;

İletişim ve kargo adresi;
Yenidoğan Ortaokulu
Garzan Mahallesi
Kurtalan/Siirt
Okul Tel No: 0 484 411 60 83
(İlgili öğretmen arkadaşımızın adı Furkan Alkan)

2- Çıkrık Raif Mumcu Ortaokulu / Şanlıurfa
Öğretmen Ersin Çağlak kütüphanenin kötü durumda ve kitap ihtiyacı olduğunu söyledi. Ortaokul öğrencilerine yönelik her türlü kitap desteğine açıklar.
gg
İletişim ve kargo adresi;
Çıkrık Raif Mumcu Ortaokulu
Çıkrık Sok. Söylemez Mah.
Siverek/Şanlıurfa
Öğretmen arkadaşın adı Ersin ÇAĞLAK ve telefon numarası 0539 844 33 15

3- Metamazon Metastatik Meme Kanseri Derneği
Bu dernek kütüphanesi olmayan okullara kütüphane açıyormuş. Ocak 2017’ye kadar 12 tane kütüphane açmışlar ve aktif olarak çalışan bir ekipleri de varmış. Genelde ilk ve ortaokul seviyesindeki kitapları sizlerden talep ediyorlar.
kk
İletişim için;
0532 743 43 78
metastatikmemekanseri@gmail.com
Facebook adresi

4- Kabakum Ortaokulu / İzmir
Müdür yardımcısı Ramazan Tosun Bey köy okullarının ihtiyaçlarını alttaki gibi belirtmiş.
“Sınıf kitaplıkları ve okuma kitapları, sınıf elbise askılıkları, öğrenci dolapları, okul spor malzemeleri ( futbol topu, basketbol topu, voleybol topu vb.), sınıf duvar saati ve okulumuzun en önemli ihtiyaçlarından biri olan fotokopi makinesi konusunda bizlere yardım eli uzatmanızı bekliyoruz.”
r2 rm1
İletişim ve kargo adresi;
Kabakum Mah. Vatan cad. 25/3
Dikili-İzmir
0232 675 70 36

5- Şehit Üsteğmen Korhan Zağralı Ortaokulu / Siirt
Öğretmen arkadaşımız Yasin Gölezlioğlu okulun ihtiyaçlarını alttaki gibi belirtmiş;
“Okulumuz kütüphanesinin kitap yardımlarına ihtiyacı var. Ayrıca Pervari’nin en uzak köyünde olmamıza rağmen ( merkeze 5 saat) TEOG sınavında ilçenin en yüksek derecesini de çıkartmış bulunuyoruz. İkinci dönem sınava hazırlanmak için soru bankasına da çok ihtiyacımız var. Roman ve soru bankası yardımlarınızı bekliyorum.”
İletişim ve kargo adresi;
Yıldırım Market (Yasin Hoca Doğanköy) Köye kargo gelmiyor parantez içindeki ifadeyi yazarsanız Market bize ulaştırıyor.
Pervari/Siirt
Telefon: 553 4610410
Yasin Nuri Gölezlioğlu

6- Faik Ali Ortaokulu / Bağlar / Diyarbakır
Müdür yardımcısı bana ulaştı ve talepleri alttaki gibi;
“Okulumuz alt gelir durumuna sahip bir yerde olduğu için çoğu öğrencimizin kitap, kalem, defter, a4 kağıdı, boya, çanta ve ayakkabı gibi çok fazla ihtiyacı var.”
Destek olmak isteyenler için iletişim bilgileri;
Nükhet Coşkun Cad., Sağlık Ocağı Yanı, Bağlar/Diyarbakır
Tel: 0536 013 6844

7- Kamil Korkmaz Zafer İlkokulu Anasınıfı / Süleymanpaşa / Tekirdağ
Sevim Hanım’ın talebi;
“Kitap yardimi gerçekten çok güzel bir etkinlik ama bizim sınıfımızın oyuncağa ihtiyacı var. Oyun; öğrenmenin en eğlenceli halidir bir çocuk için. Yardim ve desteklerinizi bekliyoruz.”
Sevim Yavuz
Kamil Korkmaz Zafer ilkokulu Anasınısı
Süleymanpaşa / Tekirdag

 Not: Yukarıda da dediğim gibi; benzer konularda bir destek istiyorsanız lütfen tüm detayları yorum kısmına yazın. Daha sonra ben bu yazıya ekleyeceğim. Bu konular için mail gönderdiğinizde onlarca mail arasından sizin mailinizi atlanabilir. 

74 Yorum Var

 1. Meryem dedi ki:

  Sevgili Mehmet öncelikle teşekkür ederim. Bende bir köy okulunda görev yapıyorum ve okulumuzda kırtasiye kitap vb ihtiyaçlar var. İsmim Meryem Yağlıpınar. Telefon numaram 05071946

  • Rotasız Seyyah dedi ki:

   Merhaba Meryem Hanım,
   Eğer siz de okulunuz için benzer destek arayışındaysanız lütfen alttaki yorum kısmına detaylıca bilgileri(ihtiyaç, iletişim, adres) yazın, ben de bu yazıya ekleyeyim.

 2. Fatih ALTIN dedi ki:

  Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde bir köy okulunda çalışıyorum. Kütüphanemizde yok denecek az kitap mevcut. Köyümüz de imkanları çok iyi olmayan bir köy. Öğrencilerimizin ilkokul ve ortaokul seviyesinde gerek klasiklere gerekse güncel kitaplara ihtiyacı vardır. Yardımlarınızı bekliyoruz. Her bir kitapta ayrı ayrı minnettar kalacağız. Öğrenci sayımız 144 tür.
  İletişim Numaraları: Fatih ALTIN-0507 642 99 38 Okul İletişim: 0266 676 11 44

  • Rotasız Seyyah dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey,
   Eğer siz de okulunuz için benzer destek arayışındaysanız lütfen alttaki yorum kısmına detaylıca bilgileri(ihtiyaç, iletişim, adres) yazın, ben de bu yazıya ekleyeyim.

 3. Ramazan TOSUN dedi ki:

  İzmir-Dikili Kabakum Köyü Kabakum Ortaokulunda Müdür yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Rotasız Seyyah olarak gerek sosyal medyada gerekse bizzat eğitim camiasına birçok Sosyal Sorumluluk Projeleriyle destek verdiğinizi yakinen takip ediyor ve takdir ediyoruz. Okulumuz her ne kadar o meşhur Batı’da yer alsa da imkanlarının aslında hiçte elverişli olmadığı, gözlerin hep uzaktan gelecek yardım ellerinde olduğu aşikardır. Bizler bugün varız yarın yokuz. Ama bugün çocuklar için neler yapabiliyorsak, yaptıysak; arkamıza baktığımızda çocuklarımıza güzel bir hayat bırakmanın mutluluğu içerisinde olacağız. Aslında çok şey değil isteklerimiz, öğretmenler olarak tek amacımız; yapımı çok eski yıllara dayanan bu köy okulumuzu ve sınıflarımızı eğitim-öğretime daha uygun hale getirmek, yaşadığımız ortamı daha da güzelleştirmek. Öğrencilerimizin hayalindeki o güzel sınıflara ve okula kavuşmaları için siz değerli büyüklerimizin de katkılarına gerçekten çok ihtiyacımız var. Şüphesiz ki; sizlerin destekleri başta öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve köy halkımızı çok mutlu edecektir. Sizlerden naçizane ricamız; sınıflarımızda hiç olmayan sınıf kitaplıkları ve okuma kitapları, sınıf elbise askılıkları, öğrenci dolapları, okul spor malzemeleri ( futbol topu, basketbol topu, voleybol topu vb.), sınıf duvar saati ve okulumuzun en önemli ihtiyaçlarından biri olan fotokopi makinesi konusunda bizlere yardım eli uzatmanız. (Sadece 5 adet sınıfımız vardır.) Belki bu ihtiyaçlarımızın hepsine birden karşılık vermeniz güç olabilir ancak; biz sizden gelecek ufacık bir katkıya, sadece bir okuma kitabı teminine de müteşekkiriz. İnanıyorum ki Rotasız Seyyah olarak güzel ülkemizin siz değerli büyükleri sayesinde başta öğrencilerimizin, köy halkımızın ve biz öğretmenlerin yüzleri gülecek, yarınlara daha mutlu ve daha umutlu bireyler yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız.
  Duyarlılığınız ve hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

  Ramazan TOSUN
  Kabakum Ortaokulu
  Müdür Yardımcısı
  Tel:05423560298

  • Rotasız Seyyah dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey,
   Talebinizi yazıya ekledim. Umarım faydası olur.
   Sevgiler.

 4. Yasin Gölezlioğlu dedi ki:

  Arkadaşlar Siirt Pervari Doğanköy Şehit Üsteğmen Korhan Zağralı Ortaokulu’nda Türkçe Öğretmeniyim. Okulumuz kütüphanesinin kitap yardımlarına ihtiyacı var. Ayrıca Pervari’nin en uzak köyünde olmamıza rağmen ( merkeze 5 saat) TEOG sınavında ilçenin en yüksek derecesini de çıkartmış bulunuyoruz. İkinci dönem sınava hazırlanmak için soru bankasına da çok ihtiyacımız var. Roman ve soru bankası yardımlarınızı bekliyorum.
  Adres: Siirt Pervari Yıldırım Market (Yasin Hoca Doğanköy) Köye kargo gelmiyor parantez içindeki ifadeyi yazarsanız Market bize ulaştırıyor.
  Telefon: 5434610410
  Yasin Nuri Gölezlioğlu

 5. Fatih ALTIN dedi ki:

  Merhaba,
  Okulumuzun ilkokul ve ortaokul düzeyinde roman, hikaye kitapları ve tüm derslerden kaynak kitaplara ihtiyacı var.
  Bizden desteğini esirgemeyen herkese şimdiden teşekkür ederiz.
  Adres: Durabeyler Köyü/ Durabeyler Şehit Faruk Gezen İlkokulu/Ortaokulu
  Dursunbey/ BALIKESİR

 6. sevim yavuz dedi ki:

  Kitap yardimi gerçekten çok güzel bir etkinlik ama bizim sinifimizin oyuncağa ihtiyacı var oyun öğrenmenin en eğlenceli halidir bir çocuk için yardim ve destekletinizi bekliyoruz
  Sevim Yavuz
  Kamil korkmaz zafer ilkokulu Anasinifi
  Süleymanpaşa tekirdag

 7. Gamze dedi ki:

  Merhaba. Diyarbakir/Kocakoy/Caytepe Koyu Caytepe Ilkokulu ‘nda Sinif Ogretmeni olarak calismaktayim.Ismim Gamze Pursuk. Tasimali okulumuzun her turlu temizlik ,kirtasiye ve bilisim malzemelerine ihtiyaci bulunmakla birlikte yeni acacagimiz kutuphanemiz icin de ayrica hikaye,raf vb. desteklerinizi umuyor ,tesekkurlerimi sunuyorum.
  Iletisim:05052677025

 8. Şerife KILIÇ dedi ki:

  Van Başkale Yavuzlar Ortaokulu’nda matematik öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuz İran sınırında, taşımalı eğitimle öğrenci barındıran orta büyüklükte bir köy okulu. Aslında bir okulun ihtiyacı olana her şeye ihtiyacımız var.
  İki ricam var ilki temizlik malzemeleri ki bunu şöyle açıklayayıım ;okulumuzda görevli persomel yok bu yüzden Van’ın -20 derecelerinde eldivenle ders anlatmak zorunda kalıyoruz.Soğuğa katlanıyoruz çünkü kaloriferlerin müdümümüz ve öğretmenlerimiz tarafından zaman zaman Dda olsa yakılmasıyla okul lavabo koridorlar ve sınıfların çok kötü kokmasıyla önü açılacak sorunlarla başa çıkarken daha çok zorlanıyoruz. öğretmenlerimizle beraber şu ana kadar kendi imkanlarımızla okulu temizleyip bu görevi yerine getirsek de desteğinize ihtiyacımız var.
  i
  İkinci ricam da kütüphanemiz için bir tane ansiklopedi seti. bunun açıklaması da şöyle ki öğrencilerimizi kaynak taramasına yönlendiremiyoruz. İnternet altyapısının köy içinde bulunmamasından dolayı da geriye araştırma kaynağı olarak çok bir şey kalmıyor. Bir miktar çekinerek yazsam da birçok derneğe dileklerimizi iletip cevap dahi alamasak da ben sizlere böyle uzunca ve kendimce samimi cümlelerimle durumumuzu anlatmak istedim. günlerimizin güzel geçmesi dileği ile SEVGİYLE KALIN Rotasız Seyyah Ailesi. İLETİŞİM: 05398705131

 9. Rıfat oğurlu dedi ki:

  Merhaba mehmet bey oncelikle boyle güzel ve anlamli bir paylasimin gerceklesmesine vesile oldugunuz icin tesekkur etmek istiyorum. Siirtin kurtalan ilcesinde bulunan yeni mahalle ortaokulunda gorev yapmaktayim. Okulumuz muhit olarak kenar mahalle de bulunmakta olup sosyo ekonomik durumlari iyi olmayan ancak okumak icin cok gayret gosteren bir ogrenci profiline sahip. Ne yazikki bizimde cocuklarin okuma istegini karsilayacak bir kutuphanemiz yok daha dogrusu kutuphanemiz neredeyse hic yok. Bu ihtiyacimizi yardimseverlere iletirseniz minnetar oluruz. Adres: Recep Tayyip ERDOĞAN Bulvarı Yeni Mahalle 141/1 Kurtalan SİİRT tel: 05437443111

 10. Yağmur Üzüm dedi ki:

  Merhaba,

  Bilecik/Bozüyük Kumral Abdal Anadolu Lisesi Kütüphanesi için kitap yardımına ihtiyacımız var. Okul 365 öğrenci mevcuduna sahip. Şimdiden çok teşekkürler.

 11. Damla Öncül dedi ki:

  Merhaba. Siirt Kurtalan Yenimahalle Ortaokulu’nda görev yapıyorum. Okulumuzda kütüphane ve kitap Yok. Kitap, kitaplık, masa be sandalye ihtiyacımız var. yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim .

 12. Zeliha Çördük dedi ki:

  MALTEPE GÜLSUYU İMAM HATİP ORTAOKULU
  Okulumda kütüphane var fakat içerinde kitap yok .Öğrenci mevcudumuz 316 .Gülsuyu,Eski Üsküdar Cad.NO:38 Maltepe/İstanbul Şimdiden teşekkür ederim.

 13. melis dedi ki:

  Merhaba bu sene üniversite sinavina hazırlanicam ama elimde çalışabilecegim kaynak yok sizden ricam bana çalışabilecegim sadece sozel dersler icin (turkce tarih cografya/felsefe/din) ygs ve lys konu anlatımları ve soru bankasi istiyorum lutfen bana yardimci olun cok onemli kabul edersiniz cok sevinirim

 14. Mehmet Kırıcı dedi ki:

  Denizli Sarayköy Gazi Ortaokulunda çalışıyorum. Bırakın kitabı, okulumuzda kütüphane bile yok, yardımlarınızı bekliyorum. 05074527503

 15. Gamze Açıksöz dedi ki:

  Merhabalar, Dünyayı güzellik kurtaracak ekibi olarak 30 Ağustos 2017 de kaybettiğiniz değerli dostumuz ve bağışçımız gezgin İsmail Ragıp Geçmen adına bir kütüphane kurmak istiyoruz. İhtiyacı olan okulları bize yönlendirmenizi rica ederiz.
  Not: facebook ve instagramdan bizi takip edebilirsiniz

  • sümeyye dedi ki:

   Merhaba
   Diyarbakır Silvan Ortaokulunda öğretmenim. Okulumuzun kütüphanesi mevcut değil. Sınıflarda sınıf kütüphaneleri oluşturmak istiyoruz. İlgilenirseniz sevinirim. Teşekkürler

   • AYŞE dedi ki:

    merhaba ben Diyarbakır da Vali Ünal Erkan İÖO da sınıf öğretmenliği yapmaktayım sınıfımızda kütüphaneye ihtiyacımız var. Lütfen bize kütüphane oluşturmamıza yardım edin. teşekkürler
    ADRES: cezaevi alt köşe BAĞLAR/DİYARBAKIR

 16. Betül KUZUCU dedi ki:

  Merhaba,
  Görev yerim Mahmut Hilmi Doğan Ortaokulu Haymana/ANKARA.. Okulumuzda kütüphane diye ayrılmış alanda sadece eski 3 adet dolap ve eski ansiklopediler var. Öncelikli ihtiyacımız tabi ki kitap ancak kitaplık ve masa sandalye takımları konusunda da yardıma açığız. Öğrenci sayımız 254. Lütfen yardımcı olun. İletişim: 5063437255

 17. Oya bekez dedi ki:

  Merhaba.ben izmir buca fatih sultan mehmet anadolu lisesinde ingilizce öğretmeniyim.kendi çabalarımızla bir kütüphane oluşturmaya çalışıyoruz ama çok yetersiz kaldık.bağışlayacağınız tek bir kitap bile bizi çok mutlu eder.teşekkürler:)
  adres:toki fatih sultan mehmet anadolu lisesi buca/izmir

 18. Demet Engin dedi ki:

  O kadar kişi yazmış ki ümitsiz bir şekilde merhaba diyorum. Samsun ‘a yeni atandim ve Türkçe ogretmeniyim. Okulumuz köy okulu ve malesef ki ciddi anlamda kitap ihtiyacımiz var. Öğrencilerin kitaba ulaşımı zor olduğu için kitap okuma alışkanlıkları oluşmamış. Öncelikle ogrencilerimle birlikte bir kütüphane oluşturma hevesine girdik. İnşallah bu hevesle oluşturduğumuz kütüphanenin kitaplarını okuyarak alışkanlık kazanacaklarina inanıyorum. Bunun için araştırma yaparken rast geldim. Belki nasibimizi vardır. Duyarliliginiz için teşekkür ediyorum. Adres: Ataköy Köyü Ataköy Ortaokulu Çarşamba /Samsun

  • Şükrü bozdemir dedi ki:

   Kitap ihtiyacınızı karşılarmı bilmem ama elimde 100 civarı orta öğretim seviyesi çeşitli kitaplar var . İkinci dönem için(şubat ayı) gönderebilirim daha önce olsaydı 1000 kadar dağıttım elimde 100 tane kaldı..

 19. İlknur Turan dedi ki:

  Mehmet Bey merhaba.Van’ın Edremit ilçesinde depremden sonra yapılan afad konutlari bünyesinde yapılan okulumuz icin kütüphane kurmak istiyoruz.Çocuklarımızı kitapların güzel dünyasıyla buluşturmak adına başlattığımız çalışmada bizlere destek olmak isteyenler çıkarsa çok mutlu oluruz.
  Esentepe mahallesi
  Kiracılar Toki Yunus Emre Ortaokulu
  5.etap (18)
  İlknur Turan

 20. Ezgi ÖLMEZ dedi ki:

  Ankara Haymana Atatürk Ortaokulu’nda öğretmenim. Okulumuz öğrencileri kitap okumayı çok sevmesine rağmen malesef bir kütüphanemiz yok. Kendi imkanlarımızla az çok kitap aldık fakat onlar da çok yetersiz. Kitap desteği ile bir kütüphane oluşturmak istiyoruz. Desteklerinizi bekliyoruz.
  Ezgi ÖLMEZ
  Haymana Atatürk Ortaokulu
  05537529798

 21. İbrahim Demir dedi ki:

  Merhabalar Muş’un Hasköy ilçesinin Elmabulak ortaokulunda Türkçe öğretmeni olarak görev yapmaktayım okulumuzun kütüphanesi yok. Okuma saatlerimiz maalesef boş geçiyor. Desteklerinizle küçük de olsa bir kütüphane oluşturmak istiyorum.Destek verecek olan herkes için şimdiden teşekkür ediyorum.. Elmabulak ortaokulu 0505 700 47 90

 22. GÜLSÜM BİLİCİ dedi ki:

  Merhabalar durumu iyi olmayan öğrencilerime yönelik kitap desteğinize ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim. Okulumuzda kütüphane vardı fakat bu sene bazı durumlardan dolayı kaldırıldı. İlkokul öğrencilerine yönelik etkinlik, çalışma,öykü kitapları da olur. Şimdiden tesekkür ederım.
  KARTALBEY İLKOKULU
  KİLİS-MERKEZ
  5077178242

 23. Recep Tayyib dedi ki:

  Merhaba Girusun’da bir köyde okula kütüphane kuracağız yardımcı olursanız sevinirim. Kitaplar İlkokul ve ortaokula yönelik olması rica olunur. Kitapların türü farketmez.
  Kargo Adresi:Hacı Hasan Mahallesi Hacı Hasan Başı Caddesi No:224
  Tel:05455597516
  Alıcı:Recep Tayyib DOĞAN

 24. Hatice ÇOBANOĞLU dedi ki:

  Okulumuzun kütüphanesi boş. Çocukların dikkatini çekebilecek ilkokul ve ortaokul kitaplarına ihtiyacımız var. Çocuklar çok boş zaman geçiriyorlar eğer güzel bir kütüphanemiz olursa en azından kitap okumanın ve kütüphane kültürünün güzelliğinin farkına varacaklar. Şimdiden teşekkürler.

 25. Hatice ÇOBANOĞLU dedi ki:

  Okul adresimiz Mecidiye Şehitler ilkokulu Bigadiç Balıkesir .

 26. Filiz dedi ki:

  Merhaba ,, en son çocuğumda okulunu bitirdi elimde birçok lise kitapları var .. ihtiyacı olanlara iletmek istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum . Bu siteyi gördüm internette ama güncelmidir hala bilmiyorum Yardımcı olup yol gösterirseniz sevinirim

  • Rotasız Seyyah dedi ki:

   Merhaba Filiz Hanım. Günceldir. Yukarıda yorum yazan birçok öğretmen arkadaş var. Onların yazdığı adreslerden birine ya da birkaçına gönderebilirisiniz. PTT kargo ile gönderirken “içinde kitap var” derseniz daha ucuza gönderiyormuş. Sevgiler.

 27. Erdal EKİNCİ dedi ki:

  Merhaba okulumuz kütüphanesi için 9-15 yaş arasına uygun kitap aramaktayız yardımcı olursanız seviniriz

 28. Gülşan Atmaca dedi ki:

  Merhabalar ben Aydın’ın bir ilçesinde bir köy okulunda Türkçe öğretmeniyim.Okulumuzda öğrencilerin yararlanabileceği bir kütüphanemiz yok.O nedenle bir kütüphane kurabilmem için kitap toplamaya çalışıyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Ortaokul ya da ilkokul seviyesine göre fark etmez.Çünkü ilkokul ve ortaokul aynı binada.Şimdiden çok teşekkürler.

 29. Merhaba. Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesi Kızılkaya köyünde görev yapmaktayım. Okulumuzun İngilizce Beginner ve Elementary seviyesinde kitaplara ihtiyacı vardır. yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.
  Okul Müdürü Mustafa Barış Adak
  Kızılkaya İlk-Ortaokulu
  Kızılkaya Köyü, Doğubayazıt/AĞRI
  Tel: 0 538 311 75 87

 30. Fatih ÖZGÜÇ dedi ki:

  Merhaba. Ben Şanlıurfa ili Halfeti ilçesi Yeşilözen ilkokulu nda sınıf öğretmeniyim. Okulumuz da kütüphane yada çocukların okuma yapacağı salon sınıf Vs hiç bir şey yok okulda böyle bir ortam yaratıp çocuklarda okuma alışkanlığı ve farkındalığı geliştirmek istiyorum bunun için kitaplara ihtiyacım var lütfen sesime ses olur musunuz ? Bu cabanizi da takdir ediyorum şimdiden teşekkürler ederim

 31. esra çetin dedi ki:

  balıkesir gönen mirciler mesleki ve teknik anadolu lisesinde edebiyat öğretmeniyim. Okulumuzda doğru düzgün bir kütüphanemiz yoktu bu sene okulumuza yeni bir kütüphane oluşturmaya çalışıyoruz. Lise seviyesi okuma kitaplarına ihtiyacımız var İlgilenirseniz çok seviniriz

 32. zekeriya dedi ki:

  Selamünaleyküm Hayırlı günler Ben Sivas Merkez Güney Köyü’nden Zekeriya Altınoluk bizim 300 öğrencileri ivas Merkez Güney köyü Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sadettin Yazıcı İlköğretim okulumuz var Bu okulumuza acil hikaye kitabına çok ihtiyacı var 100 temel eserler kitabı
  7 yaş ve 15 yaş arası hikaye kitaplarını Çok ihtiyacımız var bize temin ederseniz size minnettar kalırız saygılarımızla

 33. Ramazan dedi ki:

  Ben Sandaldan Ramazan Başarık. Sandal Cumhuriyet Orta Okulu için kitap yardımında bulunusanız çok sevinirim. Okulumuz için kütüphane yapıldı ancak hala raflarımız boş. Sadece 100 civarında kitap var buda bizim için çok az.köy okulu olduğumuz için hiç kitap yardışı gelmiyor. Lütfen yardımınızı esirgemeyin

 34. Ferah özdemir dedi ki:

  Merhaba konyanin karapinar ilçesinden 75. Yıl ilköğretim okulundan yaziyorum. Okulumuza kendi çabalarımıza kütüphane yapmaya çalışıyoruz. İlk okul ve orta okul düzeyinde kitaplara ihtiyacımız var bize yardımda bulunursaniz seviniriz.

 35. Veli ÖKSÜZ dedi ki:

  Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Süleyman Şah İlkokulu okulumuz yeni bir okul iki yıllık eksiğimiz kütüphaneydi onuda hayır sever vatandaşa yaptırdık tek eksiğimiz kitap yardımlarınızı bekliyoruz.
  süleyman şah ilkokulu
  Erkenez Mh. Şehit Serkan Bursalı Cd.
  Dulkadiroğlu/ Kahramanmaraş
  tl:03442365523
  tl:5530851205

 36. Eyyup selçuk dedi ki:

  Erzincan tercan çadırkaya ortaokulunda türkçe öğretmeniyim okulumuzun 6-14 yaş grubu için kitaba ihtiyacı var yardımlarınızı bekliyoruz. 100 temel eser türk ve dünya klasikleri. Çadırkaya kasabası. Çadırkaya ilk/ORTAOKULU tercan erzincan 0532652782

 37. Zeynep dursun dedi ki:

  Merhabalar Ben Van ın Bahçesaray ilçsesinde sınıf öğretmeniyim sınıf kütüphanesi oluşturmaya çalışıyorum eğer bu konuda bize yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. 3. Ve 4. Sınıf düzeyinde hikaye kitaplarına ihtiyacımız var.

 38. Fatma dedi ki:

  İyi günler ben cizrenin gürsu köyünde türkçe öğretmeniyim yeni atandım lakin okulda kütüphanemiz yok elimden geldiğince kendim kitap aldım ama kitaplarımız üç yüzü bulmuyor yardım ederseniz çok minnettar oluruz

 39. Fatma dedi ki:

  Adres gürsu ortaokulu şırnak/cizre
  Tel: 05414043639

 40. Esra dedi ki:

  Van Erciş ilçesinde Pınarlı İlkokulunda 3. Sınıf öğretmeniyim. Öğrencilerimin hikaye kitaplarına ve kırtasiye malzemelerine ihtiyacı var. Eğer yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.
  Ad: Esra Ayrılma
  Adres: Van Erciş merkez şube

 41. Elif Aytolon dedi ki:

  İhsan Erturgut Ortaokulu, Turgutlu Manisa’da öğretmenlik yapmaktayım. Öğrencilerimizin okuma saatlerinde bile ellerindeki kitaplar yetersiz. Yardımcı olursanız memnun oluruz. Şimdiden teşekkürler

 42. Nazlı DİLLİ dedi ki:

  Merhabalar Gaziantep Şehitkamil Nigar Ertürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde görev yapmaktayım. Okulumuzun kütüphanesi ansiklopedilerle dolu ancak roman, hikaye sayımız çok az. Lise düzeyine romanlar ve test kitaplarına ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyoruz :)

 43. Emine Dede dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin. Siirt Eruh Dağdöşü Köyü Şehit Piyade Er Lokman Tınazoğlu Ortaokulunda görev yapmaktayım. Okulumda kitaphanem var ve yeni kitaplara çok ihtiyacımız var. Eski kitaplar ihtiyaca cevap vermiyor, çocuklarımın ilgisini çekmiyor. Dergi okuma alışkanlığı da edinen çocuklarım için dergilere de ihtiyacımız var. Kırtasiye malzemesi de gönderebilen olursa çok memnun olurum. Yaş aralığı 10-14. 0538 883 45 89 HER TÜRLÜ YARDIMINIZ KÖY ÇOCUKLARINI MUTLU EDECEKTİR.

 44. Esra Altn dedi ki:

  Biliyorum bir çok yorum var belki de görülemeyecek kadar zor bi mesaj kutucuğu olacak ama ben yine de yazmak istiyorum. Mardin Savur ilçesinde bir köy okulunda görev yapıyorum. Kütüphanemizde sadece ansiklopediler bulunuyor ve bunun dışında okuma kitabımız yok maalesef. Okulda yaklaşık 350 öğrencimiz var. Okumaya ve paylaşmaya değer ortaokul gelişim düzeyine uygun okuma kitaplarına ihtiyacımız var. Umarım birisi duyacaktır

  • Bilge A. dedi ki:

   Merhaba,
   Elimizde 85 adet ilköğretim seviyesinde okuma kitabı var. Tek başına bir kütüphane oluşturacak miktarda değil ama, bir okula göndermek istiyoruz.
   Sizin için uygunsa iletişim bilgilerinize ulaşmak için bir mail adresi iletebilir misiniz?
   Sevgiler,

 45. İSMAİL BELİ dedi ki:

  Merahaba ben İsmail BELİ Bitlis’in Ahlat ilçesinde Ahlat Kız İmam Hatip lisesinde edebiyat öğretmeniyim okulumuzun kütüphanesi yok yeni kurulmuş bir okul ve ben de bu yıl atandım öğrencilerimin okuyacan kitapları olsun istiyorum.Sizler de yardım ederseniz birlikte bir kütüphane oluşturabiliriz ya da en azından okuyabilecekleri kitaplara sahip olmalarını sağlayabiliriz.

 46. İSMAİL BELİ dedi ki:

  Okulumun adresi:Ahlat kız anadolu imam hatip lisesi Erkizan mah. Emniyet sok. Ybo kampüsü No:1 Ahlat/BİTLİS

 47. Mehtap GÖRGÜLÜ dedi ki:

  Merhaba Diyarbakır Çüngüş İMKB 75.yıl yatılı bölge ortaokulu’nda Türkçe öğretmeniyim.Okulumda maalesef kitap sayısı çok yetersiz.İle iki saatlik mesafe ile en uzak okulum ve öğrencilerimin okumaya çok ihtiyacı var.

 48. Zeynal Abidin BELLUR dedi ki:

  Mrb arkadaşlar siverek halk eğitim merkezinde müdür yardımcısı olarak görev yapmaktayım köy okullarindaki öğrencilerimize hikaye kitapları toplama kampanyası başlatmış bulunuyoruz bu konuda destek olabilirmisiniz teşekkürler 05357813302

 49. Zeynep dursun dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar Batman Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ortaokulunda Bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Okulumuzd ilk ve ortaokul beraber yürütülmektedir. Kütüphanemiz için öğrencilerimize yardımcı olabilecek kitaplar topluyoruz. Bu konudaki desteklerinizi bekliyoruz. Teşekkürler
  Zeynep Dursun//05384527398

 50. Fatih Altın dedi ki:

  Merhaba ben Fatih ALTIN.Daha önce okulum için kitap yardimi talebinde bulunmustum.Kitaplarimiz geldi.Cok tesekkur ederim.Fakat artik o okuldan ayrildigim icin iletisim bilgilerimin sayfanizdan silinmesini rica ediyorum.

 51. Enes Öztekin dedi ki:

  Merhaba,
  Elimde son 1 yıllık Chip ve Popular Science dergileri mevcut. 1 yıllık olduğu için bilgiler ve makaleler günceldir.
  Paylaşmak istiyorum. Lütfen iletişime geçin.
  enesoztekin@outlook.com

 52. Kevser BALCI dedi ki:

  Merhaba, Konya İli Yunak ilçesi Hursunlu Köyü İlk ve Ortaokulu’nda okul müdürü olarak görev yapıyorum. Uzun zamandır kullanılmayan kütüphanemizi bu yıl düzenleyerek kullanıma açmak istiyoruz. Ancak kitap sayımız yetersiz. İlkokul ve ortaokul düzeyinde kitap yardımlarınızı bekliyoruz.
  Adres: Hursunlu İlk ve Ortaokulu Hursunlu Mahallesi Yunak/KONYA
  İletişim için kevser.balci.06@gmail com adresime yazabilirsiniz. Teşekkürler.

 53. mukadder kaya dedi ki:

  yozgat sarıkaya mehmet akif ersoy ilkokulunda 4. sınıf öğretmeniyi. okulumuzun bir kütüphanesi ne yazıkkı yok. kendi imkanlarımızla sınıflara kitaplar alıyoruz. desteklerini bekliyorum
  iletişim mukadderkaya_@hotmail.com yozgat sarıkaya mehmet akif ersoy ilkokulu
  mukadder kaya …teşekkürler

 54. Onur BABAOĞLAN dedi ki:

  Yumurtalık imam hatip ortaokulu olarak kütüphanemizde kullanılmak üzere kitap yardımı talep ediyoruz. Teşekkür ederiz.

  • tuna dedi ki:

   Bünyemizde bulunan bir kitabevimiz vardır. Kitaplar MEB ve Kültür Bakanlığı onaylıdır. Yardımcı olmak isteriz. Kitaplar lise ve ortaokul seviyesindedir. İletişim için 0533 524 38 00 Whatsaptan yazarsanız sevinirim.

 55. ESRA dedi ki:

  Merhabalar…Van Kavuncu Ali Çavuş İlk ve Ortaokulunda ücretli öğretlik yapıyorum .Okulumuz köy okulu malesef bir kütüphanemiz yok .Geleceğin ışıkları çocuklarımız adına sizden kitap yardımı noktasında yardımcı olmanızı temenni ederim .Okuma bilinci oluşturmak için kitap yardımında bulunursanız bizleri mutlu edersiniz .Teşekkürler.. Esra Soydoğan İletişim esrasydgn Instagram adresimden ulaşabilirsiniz

 56. mehmet narfidan dedi ki:

  Merhabalar.. okulumuz okuma kitabı yönünden yetersiz durumda. Daha iyi bir eğitim için yardımlarınızı talep ediyorum.
  m.narfidan@hotmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: