Maya Yerlileri

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

14 Yorum Var

 1. Merve dedi ki:

  Akademik dille yazılmış bir kitapta ya da makalede bulamadığımız birçok şeyi gezi yazılarında bulabiliyoruz. Yani ayrı bir tadı var bu yazıların ya da ruhları… Bu sebeple size teşekkür ederim. Birde Amerika’daki yerlilerle ilgili Bartolomeo de las Casas isimli bi din adamının Yerlilerin Gözyaşları isimli kitabını okumuştum. İlginizi çekebilir diye düşündüm.

 2. Bu şekilde insanlar ile etkileşimi daha iyi bir seviyede tutman ve bunları en sade en yalın haliyle bizlere aktarman ayrı bir güzel, sosyolojik olarak çok değerli bilgiler bunlar. Maya yerlileleri de sanırım aile kurma olaylarında dışa kapalılar, asimile olmayan bir anatomi ile yaşamlarını sürdürüyorlar, güzel görsellerinde bu düşüncemi doğruladı sanırım. Tekrardan teşekkürler Mehmet, seni takip eden seven takipçilerin olduğunu unutma, videolara ağırlık ver, yolun açık olsun.

  • Rotasız Seyyah dedi ki:

   Nadiren olsa da dışarıdan birileriyle evlendikleri de oluyor. Evinde kaldığım arkadaşın annesi Maya Yerlisi babası normal Meksikalıydı.

 3. Selmin Yılmaz dedi ki:

  Muhteşem bir yazı olmuş yine, hangisi değil ki ! Bayıldım ! Zaten piramityapan uygarlıklara özel bir ilgim vardır.. Emeğinize sağlık.. Renkler ve çocuklar çok güzel bu arada.. Futbol – basketbol maçları da olmasa iyiymiş… ? ??

 4. KAMİL ALACAN dedi ki:

  Okurken, resimlere bakarken, videoları izlerken acayip keyif aldım. Teşekkürler

 5. Kübra dedi ki:

  piramitte bir gece geçirdiğini anlatan yaznının linkine tıkladığımda sayfa bulunamadı diyor

 6. Eyyüp dedi ki:

  Canlı bir tarih gibisin, mayaları hep kitaplardan ve belgeselerden okudum. Ama hiçbiri senin anlatığın kadar doğal ve sade değil. Yazılarının ve videoların en güzel yanı sade ve doğal olması. Evlerinde kalman onlarla yaşaman harika bir duygu. Gezi kanallarını çok izledim ama hiç biri senin yazıların ve videoların kadar güzel değil. Özelikle yerlilere yardım etmen beni çok duygulandırdı. O kadar güzel şeyler paylaştığın için teşekkürler

 7. Derya dedi ki:

  San cristobal de las casas evet burası çok güzel ve mayalarda müslümanlar çoğalmış . Bebeğim burada Dünyaya geldi. Ailecek güzel vakit geçirdik. Sizin Meksika görüşlerinizi çok beğendim. Teşekkür ediyorum.

 8. Ali dedi ki:

  Harika yazi!!!!

 9. Gamze dedi ki:

  Bir Samsun’lu olarak sizi büyük bir beğeniyle takip ediyor,yazılarınızı okumaktan ve videolarınızı izlemekten büyük keyif alıyorum.ocak ayında 10 günlük bir Meksika gezisi planlıyorum 4 yaşındaki kızımla birlikte..10 gün konaklamalı Meksika gezisinde nasıl bir rota izlemeyeliyim ilk sorum bu,ikinci sorum ise (belki turistik olacaktır ama kızımla baska türlüsü pek mümkün olmayacağından ) mayaları ve Azteklerin görebileceğimiz new Mexico ve tulum yakınında köyler varmıdır acaba?varsa bilgisini paylaşabilir misiniz?sevgiler,keyif dolu geziler ☺️

 10. EDiz dedi ki:

  Mehmet Bey kitaplarınızı aldım, bizimle gezilerinizi hem kitap hem video hem fotoğraflarla paylaştığınız çok çok teşekkürler sayenizde dünyayı geziyoruz :) Hatta kitaplarınızı, okuduktan sonra burada devam eden cezaevi kitap bağış kampanyasına bağışlayacağım yani oradaki insanların da dünyayı bir nevi gezmesine sebep olacaksınız inşallah. Ama 1.Cilt “Piramitte Bir Gece” bölümünü bitirdikten sonra karekodun yönlerdiği videoya ulaşamdım. Sosyal medya hesaplarınızda da bulamadım. Acaba bu video silindi mi yoksa ben mi bulamıyorum?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: