Kuna Yala Yerlileri

Kuna Yala Yerlileri

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

8 Yorum Var

 1. murat pala diyor ki:

  Allah’tan “verin parami, verin parami” diye bağırmamışsınız. Kuna Yala yerlilerinde bu ananı avradını anlamına gelen bir küfürdür. :)
  Bahsettiğiniz gibi o güzel coğrafyada böylesine paracı ve suratsız insanların olması çok garip. Dünya sürprizlerle dolu. Bizimle paylaştığın için teşekkürler.

  • Rotasız Seyyah diyor ki:

   Olay verdiğim 5-10 USD değildir. Oraya gidip, orada kalmak için harcadığım yaklaşık 400 USD ve 3 günlük zamandır. Gördüğünüz tek fotoğraf bu bahsettiklerimin hepsini içerir.

 2. bazen diyor ki:

  ..Yazık yaa cennette bir yerlerde insanlık ölmüş maalesef…

 3. Mehmet diyor ki:

  İğneyi biraz da kendine saplamaya ne dersin? Sen insanlara egzotik hayvan muamelesi yaparsan, hayvanat bahçesi geziyormuş gibi davranırsan onlar da seni “zengin beyaz adam” oalrak görürler.

 4. Zeynep Catal diyor ki:

  İlginçmiş gerçekten..İklimin ve çevrenin insan karakterleri üzerinde etkisi olduğunu biliyordum.Burdaki atmosfer insanların davranışlarını etkilememiş ise, ya bu tezde ya da buradaki insanlarda sorun var

  • Rotasız Seyyah diyor ki:

   Her yerli grubunun yabanciya bakisi farkli. Bu yerliler icinse ayni dedigim gibi. Kiminle konusursaniz yazdiklarimin benzerinde seyler duyacaksiniz.

 5. eda diyor ki:

  Ben üzüldüm ya. Ne yerlilikleri kalmış ne başka bir şey. O adalar oteller kurulmadan önce nasıldır hayatları kim bilir. . Modern hayatla buluşmadan kendi kendilerine yetebiliyorken, para ve turizm gibi kavramlar hayatlarına girmemişken daha mutlular mıydı acaba? Modern insanlar onların kendi beslenme ve yaşam kaynaklarını ellerinden alıp onları turistlerden gelecek bir kaç dolara mahkum etmiş gibi geldi bana. Bilemiyorum tabii.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: