Gezi ve Seyahat İpuçları

ip

BU YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

20 Yorum Var

 1. Alperen diyor ki:

  Her zamanki gibi güzel yazı olmuş emeğine sağlık,iyi yolculuklar…

 2. 12ay12yer diyor ki:

  Yazı diliniz çok akıcı! Sizden ilham ve örnek alacak çok şey var :)

 3. Emre Durmuş diyor ki:

  Güzel ve çok yararlı tavsiyeler eline sağlık abi. King size yatağım var olayına güldüm, bende sadece bana denk geliyor sanıyordum :)

 4. Yasemin diyor ki:

  Tüm tecrübelerinizi bir araya getirdiğiniz için teşekkürler :) Tam kulağa küpe olmalık tavsiyeler ;)

 5. Her yerde karşımıza çıkmayacak değerli bilgiler, çoğunun bir tecrübe yada anısı olduğunu düşünürsek ders alınması ve kenara not düşülmesi gereken konular. Çok teşekkürler :)

 6. Prot diyor ki:

  Çok faydalı bir yazı.. Bloğunu ve youtube kanalını sıkı takip ediyorum. Yeni yazı ve maceralarını bekliyorum.

 7. Ali oz diyor ki:

  Bilgiler çok Güzel özetlenmis. Benim bir sorum olacak otel veya kalacak yer olayını Türkiye de mi yoksa oraya gidince mi halldiyorsunuz. Nurdan doğru yapıyor saniz nasıl oluyor. Eşimle Barselona ya gitmeyi düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 8. Seda diyor ki:

  Merhaba ağustosta italya,Nice ve barselonaya gideceğim arkadaşımla.İtalya ve barselona için daha rota çizmedik.Maliyeti düşürmek için çadırla gitmeyi düşünüyoruz.Çadır kurmak için güvenli yerler var mıdır yada bu şekilde doğru olur mu sizce?

  • Rotasız Seyyah diyor ki:

   Nasıl ki Türkiye’de kafanıza göre parka ya da meydana çadır kuramazsanız diğer ülkelerde de genelde durum böyledir. Öncesinde araştırıp gidin. Avrupa ülkelerinde çadır deneyimim olmadı.

 9. Selami diyor ki:

  22 efsane ya. :D Gerçekten öyle diyen oldu mu size? Bir de bu Couchsurfing üzerinden insanları evlerinde ağırlayanlar bu işten bir kazanç elde ediyorlar mı? Çünkü bildiğim kadarıyla bazıları evlerinin odalarını sırt çantalılara kiralayarak para kazanıyorlar. Couchsurfing’dekiler bunun yerine ücretsiz olarak mı insanları misafir ediyorlar?

 10. yurtdışı diyor ki:

  güzel paylaşım için teşekkürler

 11. Mehmet diyor ki:

  Abi her şey çok güzel, fakat cüzdanımızı montun iç cebine koymak neden sakıncalı?

  Örneğin gittiğimiz yerde hava 5 derece sıcaklıktaysa ve sürekli montla dolaşacaksak, yani üzerimizden hiç çıkmayacaksa montun iç cebine koymak daha mantıklı değil mi? Sanki çalınacaksa en zor oradan çalınır gibime geliyor.

  Bir de şu ana kadar hiç sırt çantası sırtındayken çalınmaya çalışılmış bir gezgin duydun mu? Tehlikeli bir yerde sırt çantasıyla gezmek mecburiyetindeysek (bırakacak bir yer yoksa) ona bir önerin olur mu?

  Teşekküürler

  • Rotasız Seyyah diyor ki:

   Cebciler en kolay montun ya da ceketin iç cebinden cüzdanı alırlar.

   Hırsız kişi senin sırt çantana değil genelde ufak çantana göz diker. Sırt çantanda sadece kıyafet olduğunu iyi bilirler. Tehlikeli yerlerde sırt çantasıyla gezmektense taksiyle gitmek tercih edilmelidir.

 12. Ozan diyor ki:

  Ben sizi 2 gündür keşfettim.Dünya turu planlıyorum ve araştırma yaparken aradığım çogu şeyi sizde buldum.Emeginize saglık.Benim sorum maddi konuda olacak ne kadar bir parayla seyehatinize başladınız ve günlük gideriniz ne kadar.E posta ile gönderirseniz sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: